Изготвление флагов в Украине
Виготовлення прапорів в кінці 80-х було дуже трудомістким процесом. Основною технологією виробництва прапорів тоді був батик. Фактично, прапори розмальовувалися вручну.
В теперішній час основною технологією виготовлення прапорів є сублімаційний термопечать. Використання сучасних цифрових технологій друку на тканинах дозволило нам суттєво скоротити терміни підготовки до і розширити асортимент продукції, що випускається.
ФЛАГМА виробляє такі види прапорів:
- Прапори вуличні
- Прапори кабінетні
- Настільні прапорці
- Прапори розцвічування і Флажная стрічку.

Усі наші прапори є абсолютно стійкими до дії метеорологічних факторів. Але, як відомо, універсальність - це завжди компроміси.
Для досягнення найкращих результатів ми рекомендуємо нашим клієнтам при виборі прапорів керуватися наступними простими принципами:
- Фасадні вуличні прапори повинні бути легкими, щоб несильний приземний вітер міг повністю розкрити полотнище, і прапор розкривався в усій своїй красі. Матеріал - поліефірний шовк щільністю до 70-90 г / кв.м. Наскрізна односторонній друк.

   
- Вуличні прапори, що встановлюються на флагштоках повинні бути легкими і стійкими до постійних вітрових навантажень. Матеріал - 100% поліестер «сітка» щільністю 110-190 г / кв.м. принт використовує прапорний трикотаж виробництва Великобританії, Німеччини. Наскрізна односторонній друк.

- Кабінетні прапори (прапори), ми рекомендуємо виготовляти на атласі, габардині або САТЕН (щільність до 160 г / кв.м). Прапор надрукований на атласі виглядає дуже соковито, солідно, проте він може бликовать. Можлива тільки одностороння ненаскрізна друк. Прапори виготовляються двосторонніми зшивна. Особа і зворотний бік можуть бути різного дизайну.

Якщо планується проводити фотозйомку або в приміщенні є точкові джерела світла, краще використовувати менш відблиски матові матеріали - габардин або сатен.

 
Іноді виникає необхідність виготовлення двосторонніх прапорів. Навіщо це потрібно?
Якщо на прапорі зображений симетричний логотип, то немає необхідності в двосторонньому прапорі. Сучасні технології друку дозволяють отримати яскраві соковиті кольори з обох сторін прапора.
Якщо ж на прапорі надруковано текст, то на зворотному боці він буде в дзеркальному відображенні і, як наслідок, погано сприймаються. В такому випадку, можна надрукувати дві лицьові сторони, вшити між ними непрозору прокладку (для виключення взаємного впливу малюнків на просвіт), і ми отримаємо тришаровий «сендвіч» - двосторонній прапор. Зрозуміло, що такий прапор значно важче. Двосторонній атласний прапор в п'ять-сім разів важче, ніж односторонній стандартний.

На малюнку зліва - двосторонній зшивною прапорець. На малюнку праворуч - приклад односторонньої наскрізний друку.

Як альтернатива зшивна прапору може бути прапор на блекауту - тканини, що складається з двох зовнішніх шарів поліестеру з чорної прокладкою всередині. Всі три шари тканини "зварені" між собою в фабричних умовах, тому їх не можна відокремити один від одного, що є перевагою перед двосторонніми прапорами, виготовленими із застосуванням прокладок за стандартною технологією.

На прикладеної фотографії панно на блекауту.

Клієнту необхідно було отримати непрозору односторонній друк.
Як видно зворотний бік залишилася білою і при бажанні на ній можна надрукувати інше зображення.
При необхідності прапори виготовляються на помірно горючих тканинах (група займистості B2 по ГОСТ 30402-96). Є сертифікат пожежної безпеки.

  
ROSTOPRINT рекомендує використовувати двосторонні прапори в кабінетах, на виставках. На вулиці також можна використовувати двосторонні прапори, але з деякими застереженнями.
Двосторонній вуличний прапор при слабкому вітрі може не розкритися, звисати вниз. Виготовлені нами великоформатні двосторонні прапори гарантовано розкриваються на досить великих висотах (рекламні прапори на баштових кранах).
Двосторонні вуличні прапори рекомендується використовувати при кріпленні на флагштоку з баннерним плечем або флагштоках Віндер (Бриз).

Якщо прапор (панно) планується розмістити нерухомо (розтягнути за краї), ми рекомендуємо встановлювати люверси. Крок люверсов становить 30-50 см в залежності від розміру прапора. Для того, щоб металеве кільце не рвало тканину, в місці установки люверсів додатково вшивається підкладка-підсилювачСоздан 26 мар 2017