Ткани, используемые при изготовлении флагов
Сучасна індустрія виробництва сувенірної продукції має більшою розмаїтістю технологій виробництва прапорів, лідируюче місце серед яких займає технологія виготовлення прапора на тканинній основі. Тканина хороша тим, що вона досить міцна, гнучка, а товщина отриманого вироби порівняно невелика. Полотно, що проводиться на ткацькому верстаті методом поєднання перпендикулярно спрямованих ниток, виходить як завгодно довгим і широким. Формування тканини на верстаті відбувається за допомогою переплетення основних ниток, розташованих уздовж тканини, і уточнив, що розташовуються поперек. Згідно з порядком взаємного перекриття поздовжньої системи ниток піклування, розрізняють кілька основних класів тканинних переплетень, наприклад, головні (прості), дрібноузорчатими, складні і крупноузорчатого. У технологіях виробництва прапорів найчастіше використовуються тканини головного, або простого, переплетення, до яких відносяться полотняні, саржеві і сатинові (атласні) тканини.


Найбільш прості у виготовленні і, отже, поширені - тканини полотняного переплетення, що характеризуються наявністю рівної матової поверхні, однаковою як з лицьового, так і виворітного боку. Використання під час виготовлення тканини ниток підвищеної крутки надає їй зернисту поверхню, а за умови деякої різниці лінійної щільності поперечних і поздовжніх ниток на тканині створюють спрямовані в відповідну сторону рубчики.


Саржевого переплетення характерна наявність специфічного діагонального рубчика на поверхні тканини, найчастіше спрямованого на лицьовій стороні полотна від низу до верху зліва направо. Співвідношення товщини поздовжніх і поперечних ниток формують кут нахилу рубчика на полотні.
Подовжені перекриття, рівномірно розміщені по всьому раппорту (Порядок чергування кольорових ниток основи по всій ширині полотна) тканини, для атласного характерні, або сатинового, переплетення. Для такого переплетення властиві різні щільності уточних і основних ниток, причому система ниток, що виходять на поверхню тканини, завжди має велику щільність, завдяки чому полотно має високу міцність, зносостійкість, невисоким коефіцієнтом тертя, і зовні гладкою і рівною поверхнею.


 
Тканина, тільки що знята з верстата, ще не годиться для виготовлення продукції, тому називається суворою, і далі піддається спеціальній обробці, що складається зазвичай з попередньої обробки, фарбування тканини, друкування зображень і заключної обробки, які надають їй властивості, згідно її подальшого призначенням. Технологія, порядок і умови обробки обробки тканини варіюються з урахуванням матеріалу виготовлення полотна і його призначення. Набивка тканини (декоративна техніка друку по тканині) реалізується за допомогою заводських друкованих машин (одновальцевих, многовальцевих або машин з ротаційними шаблонами).
На даний момент найбільш широкого поширення набули флажні полотна, виконані з поліефірного шовку, сатена, атласу, прапорній сітки (антіхол), мікрофібри, шифону та світлонепроникного поліестеру.Создан 13 июл 2016